1.  ročník Medzinárodných  majstrovstiev  Slovenska záchranných zložiek vo varení kotlikového guľášu.

Dňa 05.07.2014 sa uskutočnil  3. ročník Medzinárodných  majstrovstiev  Slovenska záchranných zložiek vo varení kotlikového guľášu.

KRUŠETNICA. Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa v Krušetnici zišlo až 61 družstiev záchranárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Číny na III. ročníku Medzinárodných majstrovstiev Slovenska záchranných zložiek vo varení guľášu.

„Akciu organizujme už tretíkrát preto, aby sme si oddýchli spolu s ľuďmi, ktorí záchranárom pomáhajú pri dobrovoľnej ale aj profesionálnej činnosti,“ povedal Igor Janckulík.

Pri penzióne Pohoda bol pre súťažiacich ale aj divákov pripravený zaujímavý sprievodný program. Milovníci adrenalínu mohli využiť vyhliadkové lety vrtuľníkom. Deti sa dosýta zabavili na detských nafukovacích atrakciách, využili maľovanie na tvár. Hasiči vyrobili počas letnej horúčavy kopu peny. Okrem guľášu gazdinky mimo súťaž napiekli pravé oravské špeciality starých materí.

Najchutnejší guľáš spomedzi 61 tímov navarilo družstvo Klibos zo Zákamenného. Cenu mu odovzdal Viliam Fischer, prvý kardiochirurg na Slovensku, ktorý úspešne transplantoval srdce. Druhí skončili kuchári z Dami Donovaly, tretie družstvo Východniarov. Špeciálnu cenu poroty získali Kuchárky z hradu, zbavia vás hladu.

Tejto skvelej akcie sme sa zúčastnili tiež ako družstvo Psovodi Záchranári Žilina na čele naším šéfkuchárom Jankom Ďurejom a jeho pomocníkmi Dagmarou Pivkovou a Jánom Tiefenbacherom. Síce sme sa neumiestnili na žiadnom bodovanom mieste ale náš guláš chutil určite každému, lebo sme domov priniesli prázdny kotol. Už sa tešíme na 4 ročník , na ktorom sa stretneme s našimi kolegami s ktorými sa stretávame  na rôznych pátracích a iných akciách.